Kontakta oss

Här hittar du kontaktpersoner som ansvarar för Stockholms Hamnars lokaler och mark.

Fastighetsförvaltning

Vill du komma i kontakt med din förvaltare eller har du frågor som rör din hyra, avtal, fakturafrågor eller liknande? Mejla fastighetsforvaltning@stockholmshamnar.se

Felanmälan för hyresgäster

Felanmälan och synpunkter på städning av allmänna och gemensamma utrymmen kan göras via:

Felanmälan via webben

Till felanmälan (extern länk)

Lösenord har skickats per mail och brev till avtalsansvarig på ditt företag. Vänligen kontakta avtalsansvarig för att få tillgång till inloggningsuppgifter.
Användarnamn är det samma som det kundnummer som står på fakturor från Stockholms Hamnar.

Felanmälan via e-post

Skicka felanmälan via e-post till: felanmalan.fastigheter@stockholmshamnar.se

Brådskande felanmälan via telefon

Vid brådskande fel, som exempelvis vattenläckor kan felanmälan göras via telefon.
Måndag-fredag: 07.00-16.00. Tel. 08-670 26 90
Helger och övrig tid: Kontakta Stockholms Hamnars bevaknings- och trafikcentral. Tel. 08-670 28 10

Hyra lokal

Är du intresserad av att hyra en lokal i Stockholm, Nynäshamn eller Kapellskär? Mejla ledigalokaler@stockholmshamnar.se

Pågående projekt

Har du frågor som rör pågående projekt? Mejla fastighetsprojekt@stockholmshamnar.se

Kontaktuppgifter

Nedan hittar du kontaktuppgifter till de medarbetare som arbetar med fastigheter.

Kari Ahonen

Kari Ahonen

Driftledare fastigheter

Telefon: 08-670 26 92
kari.ahonen@stockholmshamnar.se

Tomas Sundin

Tomas Sandin

Drifttekniker

Telefon: 08-670 26 90

Markus Lilja

Drifttekniker

Telefon: 08-670 26 90

Fredrik Nordemar

Fredrik Nodemar

Drifttekniker

Telefon: 08-670 26 90

William Olofsson

William Olofsson

Energitekniker

Telefon: 08-670 26 90

Hans Östlund

Hans Östlund

Drifttekniker

Telefon: 08-670 26 90

Magnus Knutsson

Magnus Knutsson

Drifttekniker

Telefon: 08-670 26 90

Lennart Lundberg

Lennart Lundberg

Driftchef fastigheter

Telefon: 08-670 26 41
lennart.lundberg@stockholmshamnar.se

Karin Brofelth

Karin Brofelth

Fastighetschef

Telefon: 08-670 26 40
karin.brofelth@stockholmshamnar.se

Louisa Åkerfeldt

Louisa Åkerfeldt

Chef förvaltning och utveckling

Telefon: 08-670 26 39
louisa.akerfeldt@stockholmshamnar.se

James Dahnér

James Dahnér

Chef fastighetsprojekt

Telefon: 08-670 26 43
james.dahner@stockholmshamnar.se

Marianne Cassel

Förvaltare

Telefon: 08-670 26 59
marianne.cassel@stockholmshamnar.se

Peder Weitoft

Peder Weitoft

Förvaltare

Telefon: 08-670 26 28
peder.weitoft@stockholmshamnar.se

Marco Healt

Marco Healt

Biträdande förvaltare

Telefon: 08-670 26 52
marco.healt@stockholmshamnar.se

Maria Sköld-Wulf

Maria Sköld-Wulf

Projektledare

Telefon: 08-670 26 24
maria.skold.wulf@stockholmshamnar.se

Christopher Rystedt

Christopher Rystedt

Projektledare

Telefon: 08-670 26 60
christopher.rystedt@stockholmshamnar.se

Elias Polbring

Elias Polbring

Fastighetscontroller

Telefon: 08-670 26 36
elias.polbring@stockholmshamnar.se